Project Description

Buto renovacijos projektas Antakalnyje išskirtinis tuo, kad jo klientas norėjo kaip įmanoma geresnio mikroklimato – kokybiškos vėdinimo sistemos, šildymo ir vėsinimo paviršiais. Tačiau kitas kliento noras buvo išsaugoti kuo daugiau buto kvadratūros ir sukurti kaip įmanomą „švaresnį“ interjerą (kuriame nesimatytų ortakių, rekuperatoriaus).

Nuspręsta butą šildyti ir vėsinti lubomis, vėdinti rekuperacine vėdinimo sistema, pasirenkant ne lanksčius (kaip dabar populiaru), o standžius geriausios kokybės ortakius, kuriuose nesikaupia dulkės ir nešvarumai.

Šis sprendimas priimtas todėl, kad jau pastatyto namo architektūros ir buto aukštingumo pakeisti neįmanoma. Tad ieškota optimaliausių sprendimų 2,9 m. aukščio ir 140 m2 butui.

Butų renovacijoje vėsinimas ir šildymas lubomis yra optimalus sprendimas, siekiant išsaugoti kuo didesnį aukštingumą – čia naudojamos šildymo ir vėsinimo 15 mm gipso plokštės. Šiuo atveju buvo pasirinktos plokštės „Uponor Renovis“.

Šias plokštes galima tvirtinti ant bet kokio lubų paviršiaus, į jas integruojama vėdinimo sistema, apšvietimo šaltiniai, elektros įrenginiai. Montuojant šias plokštes buvo bendradarbiaujama su buto dizainere – apšvietimo projektas suderintas su inžineriniu projektu.

„Uponor Renovis“ plokščių apdaila niekuo nesiskiria nuo įprastų gipso plokščių – jos glaistomos ir dažomos įprastomis medžiagomis.