Namams su baseinais būdinga išskirtinė inžinerija – projektuojant vėdinimą ir sausinimą reikia įvertinti labai daug aplinkybių. Įgyvendindami tokį projektą mes kaskart apsidžiaugiame, kad galime pritaikyti sukauptą patirtį. Mūsų užduotis yra ne tik išvengti pelėsio ir aprasojusių langų, bet ir sukurti komfortą patalpoje. Iš baseino išlipęs žmogus yra jautrus skersvėjams, o šalia ant sienos kabantys ir burzgiantys oro sausintuvai vargu ar leis džiaugtis baseinu. 

Įrengėme visas inžinerines sistemas

Sudėtingą užduotį teko spręsti ir name Antakalnyje. Čia montavome visas itin kokybiškas ir išskirtines inžinerines sistemas: lubinis vėsinimas, kaskadinis vėdinimas su rekuperacija ir oro drėgmės valdymu, grindinis šildymas, išmani kontrolės sistema, higieniška vandentiekio sistema ir geoterminis šilumos siurblys su pasyvaus vėsinimo funkcija.  

Sudėtingą inžineriją suderinome su baseino estetika

Baseinas šiame name pareikalavo daug dėmesio ir kruopštumo. Patalpoje, kurios plotas 82 m2 yra įrengtas 12,5 m ilgio baseinas ir beveik 4 m2 sūkurinė vonia. Tokiam baseinui reikalingas galingas patalpų sausinimas. Estetikai yra keliami aukščiausi reikalavimai, todėl patalpos aukštis turi būti išlaikomas kiek galima didesnis. Gipsinėms luboms ir ortakiams skyrėme tik 15 cm aukščio. Oras į patalpas tiekiamas grindyse įrengtais plyšiniais nerūdijančio plieno difuzoriais, kurie nebijo apliejimo. Lubose įrengtas oro ištraukimas, kurio taip pat beveik nesimato, plyšiniai difuzoriai yra panašūs į interjero elementus, o po gipsu paslėpti 10 cm aukščio ir 1 m pločio individualiai gaminti ortakiai.  

Sukūrėme malonų mikroklimatą

Vėdinant baseino patalpas iš jų yra išnešama drėgmė. Specialus vėdinimo įrenginys įdiegtas katilinėje rūpinasi oro sausinimu ir vėdinimu. Speciali kontrolės sistema nuolat stebi ištraukiamo oro drėgmę ir, jei yra poreikis, įjungia drėgmės šalinimui skirtą šilumos siurblį. Šis prietaisas taip pat rūpinasi ir baseino patalpos oro temperatūra. Oras baseine visada turi būti dviem laipsniais šiltesnis nei vanduo, kad išlipus iš vandens nebūtų šalta. 

Panaudojus tokias technologijas pavyko pasiekti maksimalų komfortą baseino patalpoje. Nėra sausintuvų keliamo triukšmo ir skersvėjų, oras visada gaivus ir šviežias. Baseine malonu leisti laiką, nes mikroklimatas subalansuotas, o akių nebado baisūs inžineriniai prietaisaijie sumontuoti ten, kur yra jų vieta – katilinėje. 

Baseino duomenys:

  • Patalpos plotas 82 m2 
  • Baseino plotas 32 m2 
  • Sūkurinė vonia 3,8 m2 D=2,2 m2 
  • Baseino ilgis 12,5 m