Stilingame penkių kambarių kotedže Santariškių rajone įrengėme išmanią grindinio šildymo valdymo sistemą. Šiame name šilumą gamina geoterminis šilumos siurblys, todėl pats šildymas kas mėnesį kainuoja labai mažai. Pagrindinė nauda gyventojams yra komfortas.  

Parinkome “Uponor Smatrix” kontrolės sistemą

Parinkta Uponor Smatrix kontrolės sistema leidžia kiekvienoje patalpoje nustatyti skirtingą temperatūrą. Ji valdoma moderniu davikliu patalpoje arba centriniame valdymo pultelyje prie lauko durų. Šioje kontrolės sistemoje papildomai įdiegus interneto modulį yra galimybė valdyti šildymą ir išmaniuoju telefonu net nesant namuose.

Įdiegėme belaidę kontrolės sistemą

Sistema buvo sumontuota jau namo savininkams įsirengus interjerą ir įsikėlus gyventi. Ši aplinkybė mus pastūmėjo prie belaidės kontrolės sistemos, kai kiekvienoje patalpoje esantis Uponor Smatrix T-169 daviklis siunčia informaciją į pagrindinį kontrolerį radijo bangomis. Nereikėjo vedžioti laidų ir gadinti ką tik išdažytų sienų. O radijo bangomis pagrįsta technologija yra stabili ir saugi. Naudojamos tokios pat bangos, kuriomis transliuoja radijo stotys ar televizija. Davikliuose yra naudojamos standartinės baterijos, kurios, priklausomai nuo daviklio modelio, veikia nuo 2 iki 7 metų. 

Temperatūros daviklio veikimo principas

Įrengus kontrolės sistemąnamuose atsirado temperatūrinis balansas. Daviklisesantis patalpoje, nuolat matuoja patalpos temperatūrą ir valdo šildymą. Jei šviečiant saulei kambarys šyla per langą, daviklis išjungia šildymą patalpoje. Dažnai kampiniai kambariai yra vėsesni, nes jiems reikia daugiau energijos šildymui. Kontrolės sistema šią problemą išsprendžia, nes šildymas gali veikti tik viename kambaryje tol, kol jis sušils iki nustatytos temperatūros. Toks veikimo principas panaudotas ir vonios kambariuose, bet čia papildomai įjungtas temperatūros programavimas pagal laiką. Vonios kambariai rytais ir vakarais prieš pradedant juos naudoti sušyla iki 25 laipsnių, o kitu metu yra palaikomas 21 laipsnis. 

Energijos taupymo režimo funkcija

Labai patogu taupyti energiją išvykstant iš namų savaitgaliui ir ilgesniam lakui. Vieno mygtuko paspaudimu visas namas gali pereiti į iš anksto suprogramuotą energijos taupymo režimą. Atgal įjungti komfortišką temperatūrų režimą galima nurodant grįžimo laiką ar, turint valdymą internetu, pasinaudojant sistemos programėle. Įprastai grindiniam šildymui reikia 2-3 val. sušildyti namą iki įprastos temperatūros.